FC Rakšice : TJ St. Petřín 0:3 (0:1)

hřiště: Rakšice

Sestava: Prukner Z.,-Kašpárek M., Fila R., Dobeš M., Jankůj V.,- Prukner R., Kobík M., Popelka M., Lazarek T.,-Parůžek R., Sobotka B.

Lavička: Miňha O., Kovář Č., Pilár M., Kalabis T.

V 10. kole jsme zajížděli na půdu předposledních Rakšic s jasným cílem bodovat, odčinit zaváhání z minulého kola a odskočit od posledních míst. Hned v úvodu jsme se tlačili do domácí branky a byli hodně na míči, i když povrch hřiště tomu moc nepřispíval. Velká podpora fanoušků nás hnala a v 11. minutě přišla odměna. Broňa se pěkně uvolnil a bezchybně zakončil. Opět jsme zahrávali hodně standardních situací a posílali míče do šestnáctky, ale další gól ne a ne padnout. Radim neprotlačil míč pod brankářem a hodně blízko ke vstřelení další branky byl opět Broňa, když mu míč na hlavu nejprve posadil Milan P., a poté Rosťa. Broňa se mezi tři tyče netrefil. I my se ale museli bránit, neboť domácí nám zatápěli dlouhými nakopávanými míči. Nejblíže ke vstřelení vyrovnávacího gólu byli před koncem poločasu, ale Zdenek vytáhl parádní zákrok a my tak odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem.

V druhé půli jsme chtěli vedení navýšit. Ovšem svými chybami a nedůrazem v obranné činnosti, jsme se zbytečně dostávali pod tlak a domácí ohrožovali naši branku stále více. Naštěstí pro nás nebyli produktivní, a když už, tak vytáhl Zdenek opět pěkný zákrok. Do hřiště se po zranění dostal Ota, který vystřídal unaveného Tomáše a na soupeře jeho rychlost a dravost platila. Dále jsme měli více míč a v 73. minutě přišla konečně pojistka v podobě druhého gólu. Vojta posadil míč Radimovi na hlavu, ten se nemýlil a zavěsil pod břevno. Několik našich dobrých protiútoků vyšlo na prázdno. Radim se mohl podruhé prosadit, ale tváří v tvář domácímu gólmanovi zaváhal. V závěru se pěkně uvolnil Milan P. a pěknou střelou (pumelica pod víko) pečetil naše vítězství, a také tři body z venku. Na plac se dostal ještě v závěru Mário. Konečný stav 0:3.

Utkání se nejprve vyvíjelo dobře a vše nasvědčovalo, že půjde o lehký zápas a my si odvezeme v klidu tři body. Naší střeleckou impotencí a jakýmsi podceněním v osobních soubojích, jsme ze zápasu udělali drama, a to se nám nemusí příště vyplatit. Opravdu velikou pochvalu si zaslouží naši fans. I když jsme dnes jeli daleko, tak jsme se díky nim cítili jako doma a jejich podpora nás hnala za vítězstvím. Doufám, že jejich podpora bude i na dalším zápase, neboť do Petřína přijede jeden z nejkvalitnějších soupeřů a my ji budeme moc potřebovat, ještě jednou děkuji.