Jezeřany Maršovice : TJ Starý Petřín 3:1 (1:0)

Hřiště: Jezeřany

Sestava: Prukner Z. – Kašpárek M.,  Fila R., Jankůj V., Dobeš M. – Prukner R., Kobík M., Kalabis D., Popelka M.,– Parůžek R.,  Sobotka B.

Lavička: Lazarek T., Kovář Č

V dalším venkovním kole jsme zajížděli k favoritovi soutěže, dalekých Jezeřan Maršovic. Po posledním zpackaném venkovním utkání jsme chtěli spíše navázat na ten domácí a hlavně odjet se vztyčenou hlavou. Utkání jsme začali dobře, byli jsme hodně na míči, vyhrávali souboje a tlačili jsme se před domácí svatyni. Nejprve Lopéz střílel poměrně z úhlu, asi měl spíše volit přihrávku. Chvíli na to už z pravé strany čechral míč na nabíhajícího Milana, domácí gološ tečí brankovou příležitost zmařil. Ve 20. minutě udeřili domácí. Po zahrávaném rohovém kopu Zdenek vyrazil míč na velké vápno, kde nikým nehlídaný domácí borec vystřelil a k naší smůle ještě tečovanou střelu, pustil Zdenek za své záda , stav 0:1. Pokračovali jsme dál ve své hře a asi největší šanci na vyrovnání měl Radim, kdy sice z otočky, ale na hranici malého vápna, netrefil mezi tyče. Do kabin se šlo za nepříznivého stavu 1:0.

Do druhé půle jsme vstoupili stejně a naše snaha přinesla úspěch. V 50.minutě byl v pokutovém území faulován Rosťa, který sám proměnil pokutový kop, stav 1:1. Dále jsme měli míč více v držení a opět v 70. minutě udeřili domácí. Naše obrana chtěla obrannou situaci vyřešit až moc kombinačně, toho využil domácí forvard a Zdenkovi nedal šanci, stav 2:1. Chvíli na to jsme vytvořili závar pře domácí brankou, Rosťa proběhl před domácím gólmanem (podotýkám, že opravdu jen proběhl, bez vzájemného kontaktu), ten míč „horce“ chytil a poté oběma rukama udeřil Rosti do obličeje. To vše se odehrálo za přímé účasti hlavního rozhodčího. Asi po šesti minutové strkanici, hlavní arbitr odměnil Rosti a Radima žlutou kartou a celou věc vyhodnotil jako útočný faul. To se později ukázalo jako zlomový okamžik utkání, neboť se dohrávalo ve velké nervozitě a napětí. Náš závěrečný tlak byl spíše křečí i přes poměrně vysokém počtu námi zahrávaných standartních situací. V 94. minutě domácí zahrávali přímý kop a pěknou střelou přes zeď pečetili konečný výsledek 3:1.

Utkání to z naší strany nebylo špatné, ale udělali jsme dvě velké chyby, které soupeř prostě využil. Incident už nemá asi cenu nějak komentovat, protože se stejně nic nezmění, ale všichni víme, jak to mělo být vyřešené. Nejvíce mě na tom irituje to, že pokud by to udělal Milan, Rosťa, nebo Broňa, tak by to byla jasná červená a minimálně půl roku stop. Nám nezbývá nic jiného, než se z chyb poučit a připravit se na dalšího těžkého soupeře. Nedelegování tří rozhodčí snižuje kvalitu této soutěže. Velké poděkování patří naším věrným fanouškům.