TJ Starý Petřín : FCC Únanov A 1:1 (1:0)

Hřiště: petřínský CampNou

Sestava: Prukner Z. – Kašpárek M.,  Parůžek R., Jankůj V., Dobeš M., – Prukner R., Kobík M., Lazarek T., Musil Vl.,– Popelka M.,  Sobotka B.

Lavička: Gáfrik R., Kovář Č, Kalabis D.

V prvním domácím zápase 3. kola okresního přeboru jsme hostili zkušený a ambiciózní celek z Únanova. Do sestavy nemohlo naskočit hned trio zkušených borců ze základní sestavy, do toho dvě nesmyslné omluvenky a Problém byl na světe. Od prvních minut byl zápas běhavý a plný důrazných zákroků. Naše obrana musela být stále na pozoru před útočným duem Únanova. Ve 20. minutě se zranil naše štístko Radovan a nastal Problém číslo dva. Paradoxně jsme v deseti dokázali vstřelit gól, když se z přímého kopu, efektivně o břevno, trefil Vojta.  Stav 1:0. Hosty to zaskočilo a nám se naskytla další šance v podobě nepřímého volného kopu z 5 metrů. Pěkným signálem nastřelil opět Vojta pouze břevno svatyně hostů. Hosté měli dvě slibné šance ke skórování, ale ani jeden závar využít nedokázali. Ve druhém poločase jsme chtěli co nejdéle udržet výsledek a hosty tím znervóznit. Únanov měl fotbalovější momenty a začal nebezpečně ohrožovat naší branku. Nám se zase otevírala vrátka v obraně hostů a utkání to bylo dramatické a plné možných zvratů. Nejprve (po našem rohu) si na půlce vyměnili míč dva naší nejzkušenější hráči a byla z toho penalta. Bravurním zákrokem se blýskl náš góloš Zdenek a penaltu zneškodnil. Poté se, po pěkné uličce, podařilo hostům vstřelit gól a srovnat stav utkání na 1:1. Chvíli na to se Broňa ocitl sám před gólmanem hostů, avšak gól nedal. Po pěkné přihrávce od Milana P., vystřelil Radim, kdy míč srazil rukou hostující obránce, ale penalta se nepískala. Hosté ještě nastřelili břevno. V závěru zápasu se pěknou hlavou prezentoval Broňa, ještě hezčím zákrokem gólman Únanova. Konečný stav tedy 1:1.

Zápas to byl náročný, nervózní, plný emocí a hodně šancí na každé straně. Více gólů jak soupeř jsme vstřelit nedokázali, a tak je remíza asi spravedlivá. Příslibem jsou vypracované šance. Opět děkujeme naším fanouškům za podporu a vytvoření pěkné atmosféry. V dalším zápase jedeme do dalekého M. Krumlova, kde je v domácím prostředí rezerva hodně nebezpečná.