TJ Starý Petřín: FK Znojmo B 1:4 (0:2)

hřiště: petřínský campnou

Sestava: Prukner Z.,-Kašpárek M., Fila R., Dobeš M., Jankůj V.,- Prukner R., Kobík M., Popelka M., Kalabis D.,-Parůžek R., Sobotka B.

Lavička: Miňha O., Kovář Č., Pilár M., Lazarek T., Hoch S.

V dalším kole jsme na našem hřišti přivítali jednoho z favoritů této soutěže, rezervu FK Znojmo. Od prvních minut nasvědčovalo vše tomu, že půjde o atraktivní a líbivý fotbal. Hrálo se ve velkém tempu a bylo jen otázka kdo vstřelí gól. I přes naší mírnou převahu se to ale podařilo hostům, kdy ve 22. minutě odražený míč trefil hráč tak šťastně, že zapadl přímo do horního rohu naší svatyně. O pět minut později kopali hosté přímý kop, nepříjemné sluníčko udělalo své a my rázem prohrávali 0:2. To nás „opařilo“ a nám chvíli trvalo, než jsme opět zvýšili aktivitu. To přišlo ve 39. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Radim a my tak dostali výhodu v podobě pokutového kopu. Náš úspěšný exekutor Rosťa se ale mýlil a my stále prohrávali 0:2.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím dát co nejdříve kontaktní gól a pokusit se ze zápasem něco udělat. To se nám podařilo v 54. minutě. Vojta se opět pěkně trefil z přímého kopu. My jsme vrhli všechny síly do útoku, ale hosté prokazovali velkou kvalitu v útočné formaci. O deset minut později zahrával přímý kop hostují hráč a míč poslal k tyči, náš góloš byl krátký a nám po třetí zhořkl úsměv. I přesto jsme utkání nezabalili a dále jsme se pokoušeli s výsledkem něco udělat. Slibných šancí jsme měli určitě hodně (a všechny si opravdu nepamatuji), ale žádnou z nich jsme nedokázali využít a vstřelit gól. V 85. minutě přišel trest v podobě čtvrtého gólu, kdy nám hostující útočník ukázal lehkost zakončení a doslova si vychutnal našeho gološe, konečný stav byl hodně nelichotivý 1:4. Do hry ve druhém poločase naskočil Oťas, Tomáš a Mário.

Zápas byl náročný, my si i přes velkou kvalitu soupeře dokázali vytvořit spoustu šancí a zápas se musel líbit. Hosté nám ale ukázali efektivitu v zakončení a to zápas rozhodlo. Vstřelit doma jeden gól z tolika šancí je prostě málo. Fanoušků přišlo hodně a byli skvělí. Pomalu si ale začínám myslet, že nám to škodí. 🙂 Černou tečkou je zranění Rosti.