TJ Starý Petřín : TJ Dobšice B 5:0 (3:0)

hřiště: petřínský campnou

Sestava: Prukner Z.,-Kašpárek M., Fila R., Dobeš M., Jankůj V.,- Prukner R., Kobík M., Miňha O., Kalabis D.,-Popelka M., Sobotka B.

Lavička: Kovář Č.,Kalabis T., Kofroň O., Přibyl R. ml.,

Na domácí půdě jsme v sobotu přivítali rezervu Dobšic.  Po úvodním oťukávání jsme převzali iniciativu a začali se stále více tlačit do pokutového území Dobšického celku. Hosté se k naší bráně dostali zřídka kdy, a tak zkoušeli střelbu, ale branku netrefili. Naše pokusy byli také nepřesné nebo je pochytal hostující brankář. Všichni už jsme se radovali, když prodloužil Milan P. dlouhý aut, ale na brankové čáře zastavil míč domácí bek. A tak přišel první gól až ve 28. minutě. To byl před šestnáckou faulován Broňa a z nařízeného volného kopu se trefil přes zeď Vojta a otevřel tak skóre utkání. Díky tomu jsme se uklidnili a už s větším klidem na kopačkách jsme pokračovali v tlaku. O deset minut bylo v našich řadách ještě veseleji. Broňa si připravil střeleckou pozici, ale nastřelil pouze tyč, od které se odrazil míč k Oťasovi a ten rozvlnil síť podruhé. Neuběhly ani dvě minuty a  po Lopézově rohu si našel míč Milan P. a krásně hlavou zvýšil náš náskok na 3:0. Poločasový stav 3:0.

Do druhé půle naskočil za Broňu Rosťa a stále jsme chtěli pokračovat ve hře a neinkasovat. Hosté hrozili převážně z nákopů a ze standartních situací, avšak neúspěšně. V 66. minutě předvedl svůj důraz Rosťa, který před hostujícím gólmanem vykopl míč a Milan P. jej uklidil do prázdné brány. Stav 4:0! O chvíli později předvedl dobrý postřeh Zdenek, když vytáhl pěknou hlavičku po rohovém kopu hostů. Do hry naskočil Roman a chvíli na to poslal Rosťu do brejku. Rosťa nabral rychlost, utekl a nekompromisní bombou pod břevno uzavřel skóre na konečných 5:0. Přidat gól mohl ještě Lopéz, ale v samostatném úniku již mu nestačily síly na kvalitní zakončení. Do hry ještě zasáhli Kofík a Česťa. Svůj pětiminutový první debut za náš tým si odbyl Teodor a Lopéz si tak mohl splnit jeden ze svých snů. Konečný stav zápasu 5:0.

Zápas to nebyl lehký a nám zase trvalo, než se nám podařilo vstřelit gól. Vstřelili jsme jich pět, takže vítězství bylo zasloužené a my si mohli připsat důležité body. Pěknou atmosféru utkání vytvořili naši diváci včele s FANS Clubem, opět velká paráda. Velké pocty se mě po zápase dostalo od pana Říhy (dle pamětníků jeden z nejlepších fotbalistů co za Petřín hrál), který mě pochválil za současný stav petřínského fotbalu. Takže všem kdo s podílí na chodu patří velké díky.