TJ Starý Petřín : TJ Mikulovice 5:3 (0:1)

Hřiště: petřínský Camp Nou

Sestava: Prukner Z. – Kašpárek M.,  Fila R., Jankůj V., Dobeš M. – Prukner R., Kobík M., Kalabis D., Popelka M.,– Parůžek R.,  Sobotka B.

Lavička: Lazarek T., Kovář Č,

V dalším domácím zápase jsme přivítali celek Mikulovic. Do základní sestavy se vrátil po zranění Lopéz, to se ovšem nemohlo říci o Oťasovi, dlouhodobě o Radovanovi a Kofíkovi. V zaměstnání byl Jindra. Po úvodním oťukávání se oba celky začaly dostávat blíže k brance. Po faulu u naší svatyně rozehráli hosté ze standartky signál, kterým zaskočili náš tým, a dostali se do vedení. Poté jsme převzali iniciativu více na naše kopačky, a i když jsme se nevyhnuli chybám v obraně, nic vážnějšího jsme řešit nemuseli. Broňa mohl vyrovnat, ale gólman chytil jeho střelu i jeho následnou dorážku. Po další z akcí se ocitl Radim na malém vápně. Místo střely volil ještě nahrávku na Milana P., kterou zastavili obránci, a tak jsme odcházeli do šaten za stavu 0:1.

V kabině padlo pár ostrých slov a šlo se do dalšího poločasu s cílem vyrovnat. Nezačali jsme vůbec špatně, zejména kontakt Broňi s brankářem volal po penaltě, bohužel se strhl „hon“ na Broni, za což byl ještě odměněn ŽK. V 52.  minutě přišla studená sprcha v podobě inkasování druhého gólu, sice po naší chybě, ale za výrazné pomoci nesportovního chování hostů. To nás asi nabudilo ještě k větší iniciativě a začali jsme se více tlačit do branky. V 60. minutě zahrával Vojta přímák, jeho střelu brankář pouze vyrazil a Radim jej doklepl do sítě. Stav 1:2. V tuto chvíli se ukázala výhoda domácího prostředí, protože to byli právě fanoušci, kteří nás hnali za bodovým ziskem a za dalších deset minut tak bylo. Centr z pravé strany propadl opět k Radimovi, a ten pěkným volejem umístil míč pod břevno a srovnal na 2:2. Neuběhly ani dvě minuty a mohl se radovat Lopéz, když si povodil dva obránce i góloše a šel se radovat. Radost to byla ale předčasná, neboť jeho střelu do prázdné brány obětavě zablokoval hostující obránce. Z následného rohu však Lopéz posadil míč na hlavu Rosťovi a senzace byla na světě. 3:2! Poté se do velké šance dostal Radim, ale střela z prostoru penalty mířila nad branku. Rosťa se zapsal do listiny střelců ještě jednou. Milan vybojoval míč, poslal centr za obranu Mikulovic Rosťovi, ta zůstala stát pro ofsajd, ačkoliv rozhodčí byli jiného názoru, a nikým nehlídaný Rosťa poslal míč pěkně k tyči. 4:2. Hosté nám zatápěli převážně ze standardních situací, z nichž nám střelili všechny jejich góly. I ten poslední do naší sítě, když se v 87. minutě pěkně přes zeď trefil hostující hráč. Zdenkovi chybělo málo. Do hry se v 88. minutě dostal Tomáš. Vybojoval míč u lajny, vyměnil si ho s Rostěm a tváří v tvář golmanovi se nemýlil, zkušeně uklidil míč k tyči a stanovil tak skóre na konečných 5:3! Tomáš tak vstřelil svůj první gól v našem dresu, takže mu ještě jednou gratulujeme!

Zápas to nebyl lehký, i když jsme měli mírnou převahu. Prohrávali jsme 0:2, což je vždy problém. Po vstřelení kontaktního gólu se naši fanoušci stali dvanáctým hráčem a k výhře nás dotlačili. Za což jim patří velké díky. Utkání se muselo líbit, neboť padlo osm gólů.