TJ Starý Petřín : TJ Sokol Litobratřice 2:2 (2:1)

Počet diváků: 130
Rozhodčí: Holík – Peřinka st., Svoboda

Sestava: Prukner Z. –Přibyl R. st.,Pomajbík A., Parůžek R., Kofroň O., – Jankůj O.,Prukner R., Kobík M., Kalabis D., – Popelka M., Kohút P.

Lavička: Lazarek T., Kalabis T., Miňha O., Gáfrik R.,

V prvním utkání v nové sezóně hrané na našem hřišti jsme přivítali celek z Litobratřic. Ten ačkoliv nováčkem, tak si připsal první tři body za hladkou výhru 8:0 nad týmem Jezeřan/Maršovic. Před začátkem utkání tak budili borci Litobratřic respekt. Na zápas dorazila více jak stovka fanoušků, a tak se mohlo začít. Proti kvalitnímu soupeře nebylo lehké se prosadit, stejně tak to platilo i pro hostující hráče. Ovšem první branku utkání jsme dokázali vstřelit po nenápadné akci na levé straně. Milanovi P. se podařilo odcentrovat až k Ondrovi, který dokázal míč zkrotil a vybíhajícího brankáře dokázal přelobovat. Vedli jsme 1:0, ale naše radost nám dlouho nevydržela. Po našem nedůrazu se míč dostal až ke kanonýrovi hostujícího celku (4 branky proti J/M), ten si míč píchnul a ranou k bližší tyči vyrovnal stav utkání. Hrálo se od nuly, ale vyrovnaný stav změnil Pavel Kohút, kdy opět Milan P. podržel míč a poslal jej na nabíhajícího Pavla, který i s trochou štěstí dopravil míč do sítě. Hosté zahodili poměrně dost PVK v okolí naší šestnáctky. Po jednom pěkném signálu mohli srovnat, ale naštěstí pro nás se jim to nepovedlo. Do kabin jsme šli tedy s náskokem jednoho gólu.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu. Hrálo se spíše od šestnáctky k šestnáctce, ale ani jeden z týmů se nedokázal prosadit. Druhou půli však poměrně citelně narušily některé výroky rozhodčích a zápas tak dostal jiný náboj a zbytečně tak došlo k vyhecování tohoto zápasu. Vše vyvrcholilo vyrovnávací brankou Litobratřic v 74. minutě. Jednalo se sice o pěknou akci, kdy si hostující hráči několikrát pěkně vyměnili míč a na pohyby hráčů nedokázala naše obrana reagovat. Poslední nahrávka adresovaná Kaštánkovi, který srovnal, byla do viditelného ofsajdu – praporek pomezního však zůstal dole a bylo vyrovnáno 2:2. Tento moment poznamenal zbytek utkání, vše podpořil výkon hlavního arbitra. V posledních deseti minutách byla gólová šance na obou stranách. Nejprve se snažil po akci z levé strany prosadit hostující útočník, když chtěl obstřelit Zdenka, ale ten vytáhl famózní zákrok a míč poslal na roh. Chvíli po něm poslal Milan P. do brejkového úniku Kofyho, ale ten jej nedokázal využít a míč poslal mimo tři tyče. Zápas tak skončil nerozhodným výsledkem 2:2 a dělbou bodů. Do hry se v průběhu druhého poločasu dostal Oťas a Tomáš.

Zápas to nebyl lehký a hosté předvedli určitou herní kvalitu, to se ovšem nedá říci o některých „slovních výrocích“ hostů, zejména útočného dua.. trochu pokory a sportovní úcty by neuškodilo.. (přemýšlím, proč ten název Lopatov). Zápas ovlivnil svým rozhodnutím AR2 (všichni přítomní se divili, někteří se i smáli) a ten dospěl k remíze. Za skvělou a bouřlivou atmosféru patří všem velké díky.

V dalším utkání zajíždíme k dalšímu nováčku do Višňové. Tento celek má zkušenosti i s I.B třídou a tak bude třeba se mít na pozoru…