TJ Suchohrdly : TJ Starý Petřín 1:2 (1:0)

Počet diváků: 250
Rozhodčí: Novák – Vodák, Richter

Sestava: Prukner Z. –Přibyl R., st.,Fila R., Parůžek R., Kofroň O., -Prukner R., Pomajbík A., Kobík M., Kalabis D., – Popelka M., Kohút P.

Lavička: Lazarek T., Kašpárek M., Kalabis T., Soukup L.,

V krásné nedělní odpoledne jsme zajížděli na horkou půdu do Suchohrdel. Netřeba připomínat malou rivalitu mezi námi a tímto celkem, neboť v posledním měření sil jsme byli úspěšnější a tím postoupili do OP. Na zápas si našlo cestu kolem 250 fanoušků včetně těch, kteří podporovali náš celek. Do zápasu jsme nastoupili se změnami v základní sestavě, kdy dostali šanci i nové posily. Domácí celek, který nám chtěl jistojistě vrátit porážku z posledního střetnutí, na nás vletěl se vším všudy. Byli jsme pod tlakem, do naší šestnácky létal míč za míčem, ale i s trochou štěstí jsme je odvraceli a mohli vyrážet do útoku. Bohužel se nám právě přechod do útoku nedařil. Lehce jsme ztráceli míče, nedokázali podržet míč, z čehož těžili domácí. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, připravili jsme pro domácí 100 % gólovku. Domácí Pejchal nabídkou nepohrdl a dvě minuty před koncem první půle překonal Zdenka v naší bráně.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem zvýšit naši aktivitu v útoku a srovnat krok. Za tímto účelem naskočil do rozjetého vlaku Tomáš. Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu s převahou domácích borců. Ovšem v 57. minutě si právě střídající Tomáš převzal míč a na druhý pokus ho dotlačil do domácí svatyně. Stav 1:1. Domácí po vyrovnávací trefě znejistěli. Ne dlouho na to mohl Tomáš zvednout ruce nad hlavu podruhé, ale jeho střela mířila vedle. Domácí stále více kombinovali, ale k přímému ohrožení se nedostávali. Naopak jsme skórovali my. Po centrovaném míči a závaru před domácí brankou se míč zastavil před Pavlem a ten jej s klidem poslal mezi tři tyče. Svým prvním gólem v našem dresu nás posunul do jednobrankového vedení. Zbývalo 20 dlouhých minut a domácí vrhli vše do útoku. Z mnoha standardních situací a rohových kopů však kýžený vyrovnávací gól vstřelit nedokázali. Po konečném hvizdu rozhodčího jsme slavili první body v nové sezóně.

Zápas to nebyl lehký, soupeř měl určitou kvalitu a o to víc jsou cenné tyto body. My jsme předvedli týmový výkon, zejména v obranné fázi. Některé výroky domácího bratrského dua nebudu snad ani komentovat, ale byly hodně „přes čáru“. Odpovědí je snad konečný výsledek. Velké poděkování patři opět naším fanouškům v čele naším FANS.

Tímto zvu všechny naše příznivce na domácí utkání, kdy hostíme další celek z řad nováčků a to Litobratřice. Tento tým si hravě poradil s Jezeřanama a tak si určitě zaslouží respekt.