Ve zkratce

Jsme fotbalový oddíl založený roku 1975, kdy parta nadšených borců založila Tělovýchovnou jednotu Družstevník Starý Petřín. Na tento název jsme patřičně hrdí a jméno užíváme doposud. V roce 1995 začal tým procházet určitou hráčskou obrodou a patřičně omlazovat. To vše za dohledu ikony TJ Antonína Durajky. Tento dlouholetý hráč a funkcionář má velký podíl na pozdějších úspěších a rozkvětu TJ. V sezoně 1998/99 se naší tělovýchovné jednotě povedl historický postup do III. třídy. Oslava této nevídané události trvala v malé vesničce tři dny. V roce 2004 jsme po nevydařené sezoně spadli do „pralesa“ a v sezóně 2005/06 se povedl opět postup. Další sestup nás čekal v nevydařené sezóně 2010/11, ovšem hned další rok jsme dokázali postoupit zpět do III. A třídy okresu Znojmo. Ve trojce jsme se začali umísťovat na předních příčkách až do historické sezóny 2015/2016, kdy se našemu TJ podařilo v posledním zápase o první místo v tabulce vyhrát, a tím si zajistit historický postup do okresního přeboru. Kvalitu okresního přeboru jsme skousávali po dobu tří let. Historickým úspěchem byla druhá sezóna, kdy jsme skončili na pěkném 4. místě. Bohužel hned další sezónu se nám nakupila zranění, někteří hráči odešli, nescházeli jsme se ve stejné sestavě, což mělo za následek třetí sestupové místo. A tak jsme po třech letech sestoupili a účinkovali jsme ve III. A třídě okresu Znojmo. Nyní, díky obměně týmu a situaci v klubu, hrajeme IV.A třídu.