Jevišovice „B“ : TJ Starý Petřín 1:2 (0:2)

hřiště: umělá tráva Jevišovice

Sestava: Prukner Z. – Kalabis D., Miňha O.,Kofroň O., Fila R. – Prukner R., Kobík M., Kuřitka L, Jankůj V. – Sobotka B., Kašpárek M.

Lavička: Musil Vl., Dvořák D., Kovář Č., Horák J., Parůžek R.

V úvodním jarním kole ročníku 2015/16 jsme zajížděli na umělou půdu rezervy Jevišovic. S tímto celkem doma v podzimní části ještě nikdo nevyhrál, a tak bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Zápas začal takovým mírným oťukáváním a spíše se bojovalo ve středu hřiště. Poté jsme převzali taktovku a po pěkných kombinacích jsme se dostávali před domácí svatyni. Po chytře zahrané standardní situaci, alá Brückner, měl vyloženou šanci Broňa. Gól jsme ale nevstřelili, a naopak domácí nebezpečnými brejky ohrožovali našeho gološe. Jakoby to bylo dostatečné varování a po pěkné akci z pravé strany Kašpec naservíroval míč před bránu a Lukyn otevřel skóre. Stav 0:1. Minutu před koncem prvního poločasu se nám opět po pěkné kombinaci přes Vojty, Radima a Kašpece podařilo navýšit skóre. Poslední jmenovaný se z úhlu nemýlil a stanovil poločas na 0:2.

Do druhého poločasu udělali domácí borci hned několik změn v sestavě a jejich hra se podstatně zlepšila. Tlak domácích logicky vyústil v 60. minutě ve vstřelení kontaktního gólu. Po zahraném rohu a několika odrazech se domácí hráč nechytatelně trefil. A to jsem Zdeňkovi věřil, že to chytne. Domácí se nadále tlačili před naší bránu a nám tak přibývaly šance pojistit výsledek. Možností bylo dost na obou stranách. Všechny šance zůstaly nevyužity, a tak se ani výsledek neměnil. Konečný stav tedy 1:2.

Zápas to byl velice těžký a soupeř kvalitní. Proto si této výhry hodně cením. Všichni zúčastnění podali velmi kvalitní výkon. Kvalitní lavičky si velmi cením a věřím, že promluví do dalších bojů o jarní body. Utkání řídil velezkušený arbitr pan Zdeněk Kolesa.

V dalším utkání přivítáme dalšího těžkého soupeře z dalekých Prosiměřic. Doufám, že se všem podaří navázat na předvedený výkon a uspokojit domácí fanoušky.

Velké díky patří naším fanouškům, neboť v Jevišovicích jich bylo nevídaně mnoho a byli tím dvanáctým hráčem. To prostě potěší. Tímto je zveme na domácí zápas.