Dyjákovice : TJ Starý Petřín 1:4 (1:1)

Hřiště: Ajax Dyjákovice

Sestava: Prukner Z. – Jankůj V., Miňha O.,Kofroň O., Fila R. – Prukner R., Kobík M., Kalabis D., Kuřitka L. – Sobotka B., Parůžek R.

Lavička: Dvořák D., Lazarek T., Kovář Č, Přibyl R. ml.,

V 19. kole jarní části jsme zajížděli do hodně dalekých Dyjákovic. Tentokrát jsme měli hned trojici hráčů, kteří se tohoto utkání nemohli zúčastnit. Asi tou dalekou cestou, nebo nevím čím, jsme utkání nezačali dobře. Naše celá obranná fáze nebyla dobrá a heslo: kdo věří gološovi, ten nebrání, bylo na místě. Od prvních minut jsme si koledovali o gól. To se bohužel stalo a ve 20. minutě jsme inkasovali. Na štěstí se nám hned z další akce podařilo vyrovnat. Dravý průnik předvedl Rosťa, byl faulován a Broňa z penalty vstřelil vyrovnávací gól. Poté jsme se dostávali do dalších příležitostí, zejména Radim a Broňa měli velkou příležitost vstřelit gól. Do kabin jsme odcházeli za remízového stavu. Do druhé půle jsme vstoupili s lepším výkonem a začali jsme více domácím zatápět. Zahrávali jsme více standartek a hra se zlepšovala. V 70. minutě byl před pokutovým územím faulován Lopéz a Vojta se z přímého kopu pěknou střelou nemýlil. V samotném závěru utkání ukázali opět dravost Rosťa s Broněm, kdy poslední jmenovaný neomylně zvýšil na 1:3. Do toho byl v pokutovém území faulován Lopéz a Rosťa z penalty stanovil skóre na konečných 1:4.

Utkání bylo velice těžké, neboť svým přístupem v první polovině poločasu jsme si jej zbytečně zkomplikovali. Za výkon v druhém poločasu a vstřelením gólů jsme si zasloužili vyhrát a odvést si tak všechny body. Nechci se opakovat, ale veliké poděkování patří naším fanouškům, kterých i přes nepřízeň počasí a poměrně dalekou cestu, bylo zase hodně.

V následujícím zápase hostíme rezervu Blížkovic. Tento celek na jaře předvádí dobré výsledky a tak zápas to nebude lehký. Doufám že náš výkon půjde ještě nahoru a zápas zvládneme.