TJ Starý Petřín – TJ Sokol Božice A 1:1 (0:0)

Počet diváků: 150

Rozhodčí: Holík, Krula, Jenerál

Sestava: Prukner Z.,-Popelka M., Kofroň O.,Miňha O., Fila R.-Prukner R., Kašpárek M., Lazárek T., Kalabis D.-Sobotka B., Kohút P.

Lavička: Kratochvíl P., Kalabis T., Gáfrik R., Hoch S., Soukup J., Jankůj V.

V tomto kole jsme přivítali celek A mužstva z Božic. Do sestavy se vrátil Kašpec, zraněný zůstává Milan a Tonda. To, že půjde o těžký zápas, neboť tento tým body potřebuje, se potvrzovalo od prvních minut. Zápas začal ve velkém tempu, nasazení a tvrdých zákroků, což jsem pocítil hned v 5. minutě, od které jsem hrál s „koňárem“. Hosté dobře kombinovali, ale my jsme byli nebezpečnější. Ve 20.minutě se dostal Pavel do veliké šance, kdy ve snaze přehodit golmana, byl jednoznačně faulovaný, ale píšťalka zůstala němá. Ve snaze vysvětlit hlavnímu arbitrovi tuto situaci (minimálně se k situaci vrátit a dát gološovi žlutou) se rozjel karetní mariáš. Chvíli na to se po chybě božické obrany ocitl na hranici PK znovu Pavel, ale mířil nad. Druhá půle začala ve stejném duchu, hrálo se rychle, důrazně a šance se střídaly na obou stranách. Nutno říci, že hosté byly v druhé půli lepším týmem. V 60. minutě zůstal chvíli osamocený hostující Pavelčík a když nevíš co s tím, tak vystřel. Střele následná teč dodala potřebnou rotaci a nechytatelně zaplula do pravého růžku naší svatyně. Nám se o čtyři minuty později povedl break, ze kterého jsme rychle rozehráli roh, Lopéz našel Pavla a ten se v takovýchto situací nemýlí. Srovnáno na 1:1. To nám samozřejmě dodalo síly a byli jsme nebezpečnější my. Krásná střela Broni a ani jeho dravý průnik gólem neskončil. Utkání tak skončilo 1:1, kdy vzhledem k vývoji utkání a kvalitnímu výkonu hostů, musíme s pokorou bod příjmout.

Zápas to byl náročný, ale musel se líbit. Jen díky skvělým a řekl bych bezchybným výkonům golmanů na obou stranách, neskončil jiným poměrem. Skvělí diváci vytvořili opět pěknou kulisu, ve které žádný hráč nic nevypustil a bylo se na co dívat. Nedá mi to a trochu si musím „píchnout“ do redaktora hostů, kdy některé zákroky byly za hranicí a bez zájmu hrát míč (zejména v úvodu a na konci zápasu) a mohly skončit zraněním, rozhodně ale nehodlám nyní nějak dehonestovat některého božické hráče a podobně. Jen na zamyšlení.

Nás čeká náročný venkovní dvou zápas, kdy nejprve jedeme v úterní dohrávce na rezervu FK Znojma (který v posledním zápase nadělil sedmičku rezervě Dobšic) a v neděli zajíždíme do Chvalovic, které ještě na jaře neprohrály. Je jasné, že bodovat v těchto zápasech bude hodně náročné. Všem borcům přeji rychlou regeneraci a nabrání síly, neboť jí budeme určitě potřebovat.