Sokol Dobšice – TJ Starý Petřín 7:3 (1:1)

Počet diváků: 115

Rozhodčí: Pikart – Strapina, Ludvík

Sestava: Gáfrik R.,- Kašpárek M., Soukup J., Fila R., Miňha O. – Prukner R., Jankůj V.,Pomajbík T., Kofroň O. – Popelka M., Kohút P.

Lavička:  Lazarek T., Kratochvíl P., Prukner Z., Kalabis T.

Po dlouhé zimní přestávce jsme se vydali na první jarní utkání do nedalekých Dobšic. Počasí fotbalu přálo a cestu do sportovního areálu si našla i spousta fanoušků, jak ze strany domácích, tak i ti, kteří přišli podpořit naše barvy. Utkání se začalo ve velkém tempu, domácí dobře kombinovali, ale my jsme byli nebezpečnější v protiútocích. Otevřít skóre utkání mohl Pavel, který však tváří v tvář domácímu gólmanovi selhal. Další gólovou šanci jsme měli, když Milan prodloužil Kašpecův centru na Vojtu, který však netrefil míč čistě a brankář neměl nemenši problém jeho teč chytit. Na druhé straně prokázal dobré reflexy Robert, když zneškodnil střelu domácího útočníka na rohový kop. Těch jsme zahrávali několik i my a opět byly velmi nebezpečné, ale do sítě se nám míč dostat nepodařilo. Ale i tak jsme se dostali do vedení, když rozjel pěknou akci Oťas, Vojta předložil míč Pavlovi a ten se pěkným volejem nemýlil. Bohužel vedení nám vydrželo pouhé dvě minuty. Špatně jsme přebrali hráče, domácí forward nacentroval míč do pokutového území, který nešťastně srazil Jindra do naší sítě. Poločasový stav 1:1 i výkon jsme hodnotili pozitivně a chtěli jsme na něj navázat i v tom druhém. Opak byl bohužel pravdou. Po 15 minutách jsme inkasovali a domácí šli do vedení. Jakoby nás tato branka položila do kolen a místo toho, abychom hráli, začali jsme se věnovat výkonům jak rozhodčích, tak i ostatních. Z toho pramenila krizová desetiminutovka, kdy jsme nesmyslně inkasovali těžký, čtyřbrankový příděl. Z rohového kopu hlavičkoval Radim nad, ale najít síly na obrat proti kvalitnímu soupeři šlo s těží za stavu 3:1, natož za stavu 6:1!! A tak byla na nás všech vidět jakási bezmoc. Tu prolomil Pavel, který se uvolnil a pěknou dalekonosnou střelou rozvlnil síť. Hned na něj navázal po rozehrávce domácích Tomáš, který přečetl rozehrávku domácích, namířil si to k domácí svatyni a zakončil i s trochou štěstí k tyči. V úplném závěru jsme obdrželi ještě poslední, sedmou branku, a tak si připsali domácí výhru 7:3 a my odjeli s těžkými hlavami.

Děkujeme všem fanouškům za projevenou přízeň i v tak těžkém a velmi nepovedeném utkání. Věříme, že se do příštích zápasů oklepeme, z chyb se poučíme a navážeme na poslední utkání z podzimní části, kdy jsme dokázali bodovat. Děkujeme.