TJ Hostěradice : TJ Starý Petřín 3:4 (3:1)

hřiště: Hostěradice

Sestava: Prukner Z.,- Jankůj V., Dobeš M., Přibyl R. ml., Kalabis D. – Prukner R., Kobík M., Miňha O., Lazarek T., – Popelka M., Hoch S.

Lavička: Přibyl R. st.

Úvodní zápas jarní části se pro nás nevyvíjel už od začátku dobře. Hned po příjezdu jsme nečekaně zjišťovali, že se schází více našich fanoušků, než hráčů! To se bohužel nezlepšilo, a tak jsme nastupovali s hodně velkými změnami v základní sestavě proti těžkému a ukřivděnému soupeři. Domácí, kteří chtěli jistojistě odčinit porážku, kterou utrpěli na našem hřišti, nás hned dostali pod tlak. Rychlými brejky se dostávali stále blíže k naší bráně. Dvě gólové šance na štěstí pro nás nevyřešil domácí útočník dobře. Nám se ovšem nedařila kombinace a po jedné z našich chyb jsme darovali brejk domácímu Fialovi. Ten zaváhání využil a otevřel skóre utkání. Nám se však podařilo velmi rychle odpovědět. Radim tečoval centrovaný míč do šestnácky a ten skončil za domácím gólošem. Vyrovnávací branka a naši fanoušci nás hnali do předu. Bohužel se domácí z nákopu dostali za naši obranu. V souboji s domácím útočníkem se provinil Ota nešťastnou rukou a na pokyn pomezního odpískal hlavní pokutový kop. K míči se postavil střelec úvodního gólu, a ačkoliv Zdenek trefil stranu, Fiala mu nedal šanci. Stav 2:1. Ve zbytku poločasu jsme spíše bránili brejky domácích. To se nám i dařilo. Až do 44. minuty. To po jednom takovém brejku utekl domácí útočník, vymotal naši obranu a předložil míč Čechovi, který měl jednoduchý úkol a ten splnil. Dostali jsme tak gól do šatny a stav zápasu pro nás nevyzníval moc dobře. 3:1 po poločase.

V šatně jsme probrali chyby a spíše se snažili nahecovat s cílem zkusit odehrát zbytek zápasu důstojně. Ovšem prvních pár minut to vypadalo jako den otevřených dveří. Snad přemírou snahy jsme se stále dostávali pod tlak. Naštěstí se nám podařilo neinkasovat a přišel kontaktní gól. Sláveček se bohužel v dobré pozici netrefil, ale poté efektivní patičkou připravil Michaelovi gólovou pozici a ten snížil na rozdíl jednoho gólu. Po této situaci se ukázala neskutečná síla našich FANS! Ti nás hnali za vyrovnáním. Domácí znervózněli a hra se vyrovnala. Nákopy za obranu se nám dařilo zastavit a v 80. minutě přišla naše chvíle. Po rohovém kopu se ukázkově trefil hlavou Milan a srovnal na 3:3! Na hřiště musel na poslední desetiminutovku nastoupit Roman, neboť se bohužel nepříjemně zranil Radim. Domácí začali ještě více nakopávat za naši obranu chtíc ještě překlopit misky vah na svoji stranu, ale bez výsledku. A tak přišel trest v podobě přímého kopu na velkém vápně. Vojta vypálil a s tečí obránce dokázal rozvlnit síť. To svítila na výsledkové tabuli 85. minuta a stav utkání 3:4. Domácí byli zcela zaskočení a závěrečný tlak byl spíše křečí. V 91. minutě rozhodčí ukončil utkání a my si tak odvezli z Hostěradic velmi cenné vítězství a tři body.

V dnešním zápase jsme ukázali, že umíme být tým a s trochou i toho štěstíčka jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu, a nakonec i vyhrát. Neskutečná atmosféra a podpora od našich fanoušků, kterých bylo troufnu si říct více jak domácích, nás donutila ke zlepšení výkonu. Děkujeme.